254555 - داکت اسپلیت

داکت اسپلیت چیست؟

داکت اسپلیت در واقع همان کولر گازی است، با این تفاوت که در کولر های گازی، یونیت داخلی به صورت دیواری یا سقفی روی کار اجرا می شوند ولی یونیت داخلی یا همان هواساز داکت اسپلیت به صورت توکار و درون سقف کاذب یا قسمتی از سقف مثل راهرو یا ورودی اتاق ها نصب می شود و سپس با کانال کشی به اتاق ها یا قسمت های مختلف یک واحد از یک ساختمان متصل شده و هوای تازه را بعد از فیلتر کردن و تنظیم دما در آن ها توزیع می کند.

انواع داکت اسپلیت

داکت اسپلیت دارای دو نوع اینورتر و معمولی می‌باشد. در نوع اینورتر موتور الکتریکی به صورت متغیر کار کرده و سرعت بالایی دارد و همین امر باعث سریع تر کار کردن آن می‌شود که می‌تواند در مصرف انرژی هم صرفه جویی کند. منظور از دور الکتریکی متغیر این است که با توجه به میزان دمایی که شما تنظیم می‌کنید در مواقعی که محیط خنک می‌شود دور متغیر کم شده و و زمانی که دمای هوا گرم می‌شود دور متغیر زیاد می‌ شود و همین امر سبب می‌شود در مصرف انرژی صرف جویی شود. در نوع معمولی که دور موتور ثابت است موتور به صورت ثابت و همیشگی کار می‌کند و تا زمانی که شما نخواهید کم یا زیاد نمی‌شود و حتما باید خاموش یا روشن شود که همین امر باعث پر مصرف شدن اسپلیت معمولی خواهد شد.

نحوه نصب داکت اسپلیت

نصب داکت اسپلیت همانند هر دستگاهی نیاز به دانش فنی و تخصصی دارد و نمی‌ توان بدون تخصص آن را نصب کرد. اما بطور کلی ابتدا باید فرآیند کانال‌ کشی انجام شود. معمولاً برای تولید هوای گرم، یک بخشی به نام کویل، در جلو و یا پشت دستگاه قرار می‌گیرد که آب گرم درون لوله‌های مسی جریان می‌یابد و فن موجود در دستگاه، هوا را در اتاق به چرخش وا می‌دارد. البته این موضوع در رابطه با هوای سرد نیز صادق است و به همین شکل مراحل آن پیاده‌ سازی می‌شود. بطور کلی، توصیه می‌شود از یک متخصص ماهر برای نصب داکت اسپلیت استفاده کنید.

45548 - داکت اسپلیت
87455 - داکت اسپلیت
254898 - داکت اسپلیت

تعمیر و سرویس داکت اسپلیت

تعمیر اسپلیت در صورتی باید انجام شود که با مشکل جدی از جمله خنک نکردن، گرم نکردن، ایجاد صدای زیاد و … رو به رو شود. درباره سرویس اسپلیت، سرویس این دستگاه هر شش ماه یک بار باید انجام شود چرا که مانند کولر گازی و سایر وسایل برقی دچار اختلال خواهد شد و آن زمان باید با هزینه بیشتری باید تعمیر آن انجام شود. سرویس داکت اسپلیت شامل تعویض فیلترها، روغن کار قطعات متحرک مانند موتور و پروانه و …، پاک کردن گردو غبار از روی کویل‌های آن و … می‌باشد.

راهنمای خرید داکت اسپلیت

خرید داکت اسپلیت اهمیت ویژه‌ای دارد و اینکه چه نکاتی را می‌بایست در فرایند خرید رعایت کرد، بسیار مهم است. در انتخاب داکت اسپلیت دو نکته اهمیت بالایی دارد: انتخاب دستگاه و اجرای درست آن. برخی با نصب نادرست دستگاه، قادر نخواهند بود تا از امکانات دستگاه به طور کامل بهره ببرند و در صورتی که دستگاه درست عمل نکنند آن را به عهده‌ی شرکت سازنده می‌گذارند. به جرات می‌توان گفت که بیش از نیمی از راندمان دستگاه به نوع نصب آن و اجرای صحیح دستگاه وابسته است. از طرفی، نوع برند، قابلیت‌های آن و امکانات مورد نظر خریدار در اولویت انتخاب دستگاه قرار دارند. برای خرید داکت اسپلبت نمی‌توان صرفا به بازار مراجعه کرده و بصورت اتفاقی دستگاهی را انتخاب کرد. موضوع بعدی ظرفیت دستگاه بوده که بایستی متناسب با متراژ محل نصب، موقعیت و کاربری محل انتخاب کرد. اگر دستگاهی با ظرفیت کم انتخاب شود، سیستم بازدهی کافی نداشته و نارضایتی مصرف‌کننده را به دنبال دارد. اگر بیشتر از ظرفیت محل نصب باشد که مصرف انرژی و مشکلات بعدی را به دنبال دارد. مصرف انرژی، یکی از مهمترین ابعاد خرید یک محصول الکترونیکی است که این موضوع در دنیای امروز اهمیت ویژه‌ای دارد. نمی توان یک دستگاه را بدون بررسی بازدهی و مصرف انرژی آن خریداری نموند. بنابراین بایستی محصولی را خریداری کرد که با توجه به بازدهی آن، مصرف انرژی متناسبی دارد. در این حالت، داکت اسپلیت نیز به همین صورت نیاز دارد تا با دقت انتخاب شود. هر چه میزان مصرف انرژی آن در مقایسه با خروجی کمتر باشد، ارزش خرید آن بالاتر می‌رود.

معایب داکت اسپلیت

داکت اسپلیت قادر به تمرکز بر روی اتاق یا بخشی نیست و هنگام روشن شدن تمام فضای اتاق‌ ها هم دما می‌شوند. ترموستات موجود در دستگاه در بزرگترین فضا قرار دارد اما با این حال این موضوع برای همه خوشایند نیست. از طرفی اگر داکت اسپلیت با چیلر و یا مینی‌چیلر مقایسه شود، مصرف برق تا حدی بالاتر است، اما در برابر اسپلیت دیواری برق کمتری مصرف می‌کند.

مزایای داکت اسپلیت

داکت اسپلیت سیستم لوله‌کشی را به شدت کاهش می‌دهد که این کار علاوه بر هزینه، زمان عیب‌یابی در هنگام بروز مشکل را نیز کاهش می دهد. داکت اسپلیت علاوه بر این موارد، داکت ساختمان را نیز کوچکتر می‌کند. در دنیای امروز که انرژی حرف اول را می‌زند، داکت اسپلیت در مقایسه با نمونه‌های قدیمی و سنتی، قیمت کمتری داشته و مصرف انرژی آن نیز کاهش یافته است.

سرویس و تعمیر داکت اسپلیت

ارائه کلیه خدمات شامل: نصب و راه اندازی، شارژ گاز ، سرویس و نگهداری، تعمیرات تخصصی

سؤالات متداول

در صورتی که پاسخ خود را نیافتید با کارشناسان تهویه والی تماس بگیرید

علت ایجاد سر و صدا در یونیت داخلی (پنل داخل سقف) چیست؟

۱. تراز نبودن دستگاه
۲. خراب بودن فن در یونیت داخلی

علت گرم نکردن دستگاه داکت اسپلیت در زمستان چیست؟

۱. بسته بودن شیرهای رفت و برگشت کویل آب گرم (اگر گرمایش داکت از طریق کویل آب گرم باشد)
۲. هوا داشتنِ کویل آب گرم
۳. گرفتن رسوب در کویل آب گرم

طریقه از بین بردن رسوب در کویل آب گرم چگونه است؟

شست و شوی کویل به وسیله اسید

علت ایجاد سر و صدا در خروج باد از داکت اسپلیت چیست؟

کثیف بودن فیلتر، که باعث می‌شود دستگاه برگشت هوای مناسبی نداشته باشد و منجر به ایجاد فشار بیش از حد بر فن و به اصطلاح باعث زوزه افتادن در دستگاه می‌شود.

چرا به محض روشن شدن دستگاه، فیوز می‌پرد؟

به صورت کلی پریدن فیوز به دلیل آمپر کشیدن بیش از حد موتور (کمپرسور) و یا قطعات برقی در یونیت داخلی اتفاق می افتد.

علت جامپ کردن موتور چیست؟

۱. به علت فشار زیاد مبرد (گاز) و یا کمبود آن، در سیستم
۲. معیوب بودن فن کندانسور (یونیت خارجی)
۳. معیوب بودن کمپرسور از لحاظ الکترونیکال (آمپر کشیدن)

هزینه نصب داکت اسپلیت چقدر است؟

هزینه نصب داکت اسپلیت به عوامل متعددی از جمله نیاز یا عدم نیاز به لوله کشی، نوع لوله کشی توکار یا روکار بستگی دارد. همچنین با توجه به تنوع در قیمت برندهای مختلف این دستگاه که به صورت لیست قیمت در همین صفحه قرار دادیم نیز بستگی دارد. اگر می خواهید از هزینه های نصب یا تعمیر داکت اسپلیت مطلع شوید با تهویه والی تماس بگیرید.

آیا برای لوله کشی داکت اسپلیت حتما باید از نقشه استفاده شود؟

طراحی نقشه کانال کشی داکت اسپلیت در هنگام اجرای عملیات لوله کشی به انجام اصولی آن بسیار کمک می کند. کانال کشی استاندارد از مهم ترین موارد برای افزایش بازدهی و کارکرد بهینه داکت اسپلیت می باشد.

لوله کشی توکار برای داکت اسپلیت یا کولرگازی چه مزیتی به نسبت لوله کشی روکار دارد؟

اگر شما هم از کسانی هستید که می خواهید از لوله کشی توکار داکت اسپلیت و کولر گازی در ساختمان خود استفاده کنید باید از مزایایی که این سیستم داراست، اطلاع کامل پیدا کنید. ما در ادامه به بیان برخی از مزایای مهم این روش لوله کشی اشاره می کنیم که عبارت است از:

– صدای کولر گازی یا داکت اسپلیت در این حالت بسیار کم تر است. این موضوع به خاطر فاصله داشتن موتور از پنل داخلی می باشد.

– پنل داخلی از زیبایی برخوردار است و به همین خاطر با دکوراسیون داخلی خانه و محل کار شما هماهنگ می شود.

– باعث می شود مصرف برق ساختمان شما تا مقدار زیادی کم شود.

– لازم نیست حتما روی پنجره یا کنار درب ورودی نصب شود و در هر جایی امکان نصب دارد.

لوله کشی مسی داکت اسپلیت حتما نیاز به عایق دارد؟

خوب است سرتاسر لوله ها را به وسیله عایق پوشش دهید. این کار از ورود هر ضربه یا آسیبی به لوله ها یا رفتن گرد و خاک به داخلشان جلوگیری می کند. اهمیتی ندارد که لوله در زیر کار قرار داشته باشد یا روی کار، شما باید لوله ها را به طور کامل عایق سازی کنید و آن ها را با کمک ابزار بست کمربندی به دیوار وصل کنید تا سست نشوند.

قیمت لوله کشی داکت اسپلیت چقدر است؟

جهت قیمت گذاری دقیق لوله کشی داکت اسپلیت و کولرگازی چند معیار رو در نظر میگیریم:
– سایز لوله های کولر اسپلیت
– متراژ لوله کولر گازی
– اتصالات لوله مسی کولر گازی
– عایق کاری لوله کولر گازی

همچنین قیمت لوله کشی داکت اسپلیت با توجه به نوسانات قیمت در بازار به روز است و می بایست قبل از هر کاری استعلام شود. برای استعلام تعرفه و قیمت لوله کشی کولر گازی در تهران با ما تماس بگیرید.

اجرت لوله کشی توکار کولر گازی و اسپیلیت متری چند محاسبه می شود؟

تخمین میزان هزینه پس از تماس با کارشناسان ما و ارزیابی اولیه دقیقا به شما اعلام خواهد شد.