مقالات آموزشی

رسوب زدایی یا جرم گیری پکیج دیواری

مقالات آموزشی

جرم گیری پکیج دیواری

در پکیج دیواری مهمترین موضوعی که باید به آن پرداخت رسوب زدایی پکیج دیواری و یا اسید شویی پکیج می باشد. تمامی پکیج ها دارای مبدل می باشند که در بعضی از مدل ها تک مبدله هستند و در بعضی دیگر دو مبدله. در بعضی مواقع هنگام اسید شویی پکیج وقتی سرویس کار مبدل را اسید شویی می کند مشاهده شده است که مبدل از داخل سوراخ می شود و آب مدار گرمایش به مدار مصرفی راه پیدا می کند.

رسوب زدایی پکیج دیواری چگونه صورت می‌گیرد؟

رسوب زدایی پکیج دیواری به دو طریق ساده و با پمپ کولر انجام می‌شود که پیشنهاد ما جرمگیری با پمپ می‌ باشد.

جرم گیری پکیج دیواری

شستشوی مبدل ثانویه

آیا می توان کاری کرد پکیج کمتر رسوب بگیرد؟

استفاده از پکیج دیواری در دمای کمتر از ۶۰ درجه و همچنین نصب فیلتر پلی مگنت باعث پیشگیری از رسوب گرفتن می‌شود.

 

نکات مهم در رسوب‌زدایی پکیج دیواری

بکار بردن اسید برای رسوب‌زدایی املاح آهکی احتیاج به شناخت ترکیبات تشکیل دهنده رسوب ایجاد شده در پکیج است. پس دقت کنید که نداشتن دانش شناخت نوع املاح موجود در آب یا رسوب استفاده از اسید جهت شستشو مجاز نیست. زیرا باعث ایجاد آسیب جدی به دستگاه پکیج وارد می‌آید. تعمیرکار پکیج برای تعمیر پکیج باید مجهز به دستگاه رسوب‌زدایی پاورفلو باشد.

برای سهولت و کم خطر بودن رسوب‌زدایی پکیج از دستگاه های که مخصوص جرم‌گیری و شستشوی انواع مبدل ابگرمکن و پکیج دیواری است استفاده کنید. این دستگاه مجهز به موتور پمپ القایی بدون شفت مخصوص اسید می‌باشد و هم‌چنین دارای فیلتر می‌باشند که گازهای اسیدی را تصفیه می‌ کنند.

رسوب‌زدایی مبدل پکیج بدون صرف زمان و استفاده از جوهرنمک یا اسیدقوی برای رسوب‌زدایی،سبب پایان عمر مبدل مسی پکیج دیواری گرمایشی می‌ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×